header image

 
 

Reakcie čitateľov na Úvod do teórie chaosu

  • Absolútne odporúčam. Túto knihu som začal čítať s tím, že som nemal šajn do čoho idem (mal som nejaká základná očakávania, ale knižka napokon bola o niečom úplne inom), a musím povedať, že to bolo asi to najlepšie rozhodnutie, aké som mohol urobiť. Jednoznačne odporúčam to spraviť podobne, ak chcete zažiť nemalé množstvo mindf*ckov… Zároveň na to, aký v nektorých pasážach vládne chaos (see what I did there), je to napísané tak bravúrne, že ani človek tak zmätočne uvažujúci ako já, sa v tom nestratí. Toto bola prvá, ale rozhodne nie posledná kniha, ktorú som si od tejto autorky prečítal. (Mahira)
  • Každý fobik sa bude skrúcať strachom a otáčať stranu za stranou zvedavý, či sa naplnia všetky jeho obavy vyplývajúce z textu… A ony sa naplnia:) Autorka sa venuje detailom čohokoľvek, čoho sa hrdina dotkne. (Katarína Soyka)
  • Prekvapujúco kvalitné slovenské sci-fi nabité vedeckými faktami v komplexne napísanom príbehu. Plauchová zvláda podávať množstvo vedeckých faktov z rôznych disciplín v rýchle plynúcej akcii a výnimočne dobre napísaných dialógoch. Teória chaosu nie je len témou knihy, ale miestami aj pracovnou metódou autorky. Často využíva moment prekvapenia a zmätenia čitateľa na väčšie priblíženie postáv a minimálne pri hlavnom hrdinovi sa jej to darí viac než slušne. Ponor do hlbín multiverza teda vo mne nevyvolal žiadne nežiaduce účinky a bez následkov sa obišlo aj vynorenie. Príbeh zvládnutý s prehľadom od začiatku do konca. (Juro Bakoš)

Zdroj: Pixabay

  • prečítané za dva dni…Toto som od slovenskej sci-fi nečakal! (Jožko)
  • Páči sa mi to. Trochu mi to pripomína Scherzinga, trochu Crichtona, trochu Hollywood… Obdivujem množstvo vedomostí, ktoré sú za príbehom. Keď sci-fi, tak… zaobalené do atraktívneho príbehu, ale na reálnom podklade, zrozumiteľné aj pre tých, ktorí sa na gympli ulievali z fyziky. (Zuzana)
  • Nenechajte sa odstrašiť názvom, svet je logický, nestratíte sa v chaotickej spleti nesúvisiacich udalostí. Dej má dobrý spád, s pomalším, nie však nudným rozbehom, postupne graduje smerujúc k zaujímavému rozuzleniu. Pôvodnej slovenskej sci-fi je žiaľ ako šafranu, táto si ale zaslúži pozornosť každého fanúšika. (Mc)
  • Mám rada príbehy z takého \“chlapského\“ prostredia a postava Peta ma oslovila hneď v prvých okamihoch. Viem si to predstaviť ako tichý začiatok filmu, bolo by to iste zaujímavé. (lumi92)
  • Krásny príbeh, je málo žien, ktoré začínajú písať o ponorke a nie o láske :D (Eric Predaja)
  • Čím, ďalej, tým zaujímavejšie, tajomnejšie a čitateľnejšie, aspoň pre mňa. Páčia sa mi tvoje opisy, farebnosť slov, ktoré používaš… veľmi páči ako maľuješ slová, vety a myšlienky. Keby som si bol istý, že netrepnem z odborného výtvarného hľadiska volovinu tak by som povedal, že impresionisticky. (Anton)
  • Epická nálož Sci-fi.Multiverse , Schrödinger ,kvantová teória…. Príbeh vás udrží v napätí , v úžase a niekedy vás nechá zmätených :) (Filip Pavlovič)
  • …Stále však ide o napínavý triler, kde sa dozvieme mnoho zaujímavého o vesmírnom i podmorskom výskume, zaujímavá je aj hra s jednotlivými rovinami/verziami príbehu. Osobne nepovažujem Michaela Crichtona za veľmi šikovného spisovateľa, o to viac ma potešilo, že sa „crichtonovského“ námetu zhostil niekto ako Jana Plauchová… (mato_klerik)
  • Ak prijmete dosť odborný a komplikovaný štýl, akým autorka píše, dej vás napokon pohltí a chcete vedieť, ako to skončí. (Lenona)
  • Na příběh hlavního hrdiny Pete Murraye, odborníka na přežití v mořských hlubinách, kdy na rozdíl od jindy nezachraňuje posádku ponorky, ale kosmické lodě, jejíž ztroskotání v Indickém oceánu provází řada tajemných nejasností, jsem byla vážně zvědavá. Stavba příběhu, pracující s paralelními světy, kde se odehrává víceméně totéž s drobnými odchylkami, je totiž obrovsky náročné sousto se spoustou příležitostí k zaškobrtnutí. V tomhle směru Jana Plauchová obstála velmi dobře. Ve všech verzích univerza, kterými nás provláčí, dávkuje informace přesně odměřené, aby nemusela opakovat, co už bylo řečeno jinde, a současně čtenář nic důležitého nepostrádal. Kniha má nicméně velmi rozkolísané tempo… I přes zmíněné výhrady musím knihu hodnotit rozhodně kladně. Líbí se mi dobře zvládnutý vědecko-technický background (ne, že bych byla fyzikální expert, ale prostě mi tam nic nedrhlo) a rozhodně musím obrovsky ocenit napřed jen zneklidňující, později vysloveně tísnivou thrillerovou atmosféru, místy přecházející do hororu. Pokud jste ctitelé klasické sci-fi, založené prostě na vědě a technice, nemáte problém s hloubkami a panickou hrůzu z tlaku v nich panujícího (anebo naopak máte a chcete se trochu potrápit) a chcete si přečíst něco, co byste od „domácí“ autorky tak úplně nečekali, pusťte se bez obav do toho. (Jana Jůzlová)
  • Zaujimava zapletka, pribeh a rozuzlenie. Knihu som musel docitat co najrychlejsie. Autorka je zorientovana a suvislosti maju hlavu a patu, ziadne zbytocne vyrusujuce excesy. Odporucam :-) (PF)

Mohlo by vás zaujímať



Zóna Úvod do teórie chaosu


Napísať odpoveď

Tip 1: Aby ste predišli možnej strate komentára pri posielaní, napíšte si ho, prosím, do textového editora a sem ho iba prekopírujte.

Tip 2: Pred odoslaním obnovte CAPTCHA príklad stlačením na šípky napravo.

Povolené XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vymazané budú komentáre, ktoré obsahujú spam, nadávky alebo osobné útoky, porušujú zásady slušného správania, vôbec nesúvisia s témou či s komentármi pod ňou, alebo sú presnou kópiou nejakého z predošlých komentárov.

Hodnotu píšte ako číslo, nie slovom * Časový limit vypršal, obnovte prosím CAPTCHA príklad.


 

© 2014 – 2024 Jana Plauchová. S výnimkou materiálov z Wikimedia Foundation všetky práva vyhradené. Kontakt na autorku: adhara (zavináč) volny.cz. Stránky archivované Národnou knižnicou SR.