Tristodesať kelvinov s podtitulom Nie si nesmrteľný, nie si nezraniteľný, je mojou šiestou vydanou knihou. Je voľným pokračovaním románu Nula kelvinov s podtitulom Ja neexistujem, ty neexistuješ. Napísala som ju ako siedmy románový rukopis v poradí.
Bez znalosti Nula kelvinov nie je porozumenie Tristodesiatim kelvinom možné. Nasledujúce informácie preto budú vychádzať z predpokladu znalosti deja Nula kelvinov.
Tento príbeh potvrdzuje, dopĺňa a zdôrazňuje myšlienky Nula kelvinov. Spája dva vedecké aspekty príbehu vyskytujúce sa v prvom dieli izolovane – fyziku a genetiku. Dopĺňa, prehlbuje a vysvetľuje niektoré len zľahka načrtnuté, nevysvetlené, či dokonca naoko si protirečiace záležitosti v Nula kelvinoch. Zároveň má akčnejší dej prepletaný ešte hlbšími milostnými citmi a silnejším záverom ako prvý diel. Názov odkazuje na priemernú teplotu ľudského tela, ktorá má pre dej význam.
Rukopis vznikal v rokoch 2010 – 2016 celkom odlišným spôsobom, ako všetky moje predchádzajúce románové rukopisy – zlepením zhruba 120 úryvkov napísaných v rozličnom poradí. Má rovnakú dĺžku aj štruktúru ako prvý diel (30 kapitol + epilóg). Vyšiel takmer osem rokov po svojom dokončení. Pokrstiť by sa mal v septembri 2024 na podujatí Comics Salón.
Obsah
Všetko na svete má svoj dôvod. No niekedy je lepšie ten dôvod nepoznať…
V alternatívnom pokračovaní románu Nula kelvinov sa David Settle rozhodne, že sa svojej životnej lásky predsa len nevzdá a utečie s ňou. Pre toto ale, samozrejme, štvorica mužov z budúcnosti nemá žiadne pochopenie. Začne dvojicu prenasledovať s presvedčením, že nejakí adolescenti predsa nemôžu prejsť cez rozum skúseným odborníkom vybaveným technológiami z budúcnosti. Lenže David je génius, ktorému len chýbala motivácia – a keďže ju získal, začne prejavovať takú genialitu a vynaliezavosť, že z toho všetci padajú do kolien. Štvoricu spolu s Davidom navyše prenasleduje samotný vesmír, ktorý sa ich všetkých pokúša odstrániť ako nežiaducich narušiteľov časopriestoru. Prekvapivé odhalenia pribúdajú a možnosti oboch strán sa postupne zužujú…
Dočítate sa napríklad
- ako je možné, že David sa stretol s Claudiou Berrymanovou, keď by mali byť v izolovaných časových líniách
- podľa čoho nová časová línia vie, na aký tvar má zregenerovať, keď pôvodná časová línia sa predsa rozpadne
- či je možné zastaviť regeneračné sily časopriestoru aj iným spôsobom, ako premiestniť sa do doby, v ktorej máte po správnosti žiť
- prečo je časová slučka 1970 – 2057 logický nezmysel
- prečo si David Settle vybral pri prvom pokuse cestovania v čase za cieľ rok 1970, keďže to nemohla byť časová slučka
- prečo to napokon časová slučka bola, aj keď je to logický nezmysel
- či je pred cestovaním v čase dobré piť veľa tekutín
- ako presne funguje stroj času
- ako je možné, že to má takéto pokračovanie, keď prvý diel predsa skončil úplne inak
A hlavne
- či láska predsa len dokáže poraziť fyziku
Ďalšie informácie
- Prečo si prečítať Tristodesať kelvinov?
- Zaujímavosti o Nula kelvinoch a Tristodesať kelvinoch
- Vychádza Tristodesať kelvinov
- Poradie zápisu Tristodesať kelvinov
By Vychádza Tristodesať kelvinov - Vydavateľstvo Príbeh Št apr 25th 2024 at 8:12 pm
[…] fyziku. Na autorkinej oficiálnej stránke sa toho,samozrejme, dočítate viac, nájdete tam ukážky z knihy a aj dôvody, prečo si druhý diel […]